Keď sa povie Ibiza, čo vás napadne ako prvé?  More, pláž, slnko…alebo skôr párty, párty, párty?

Hovorí sa, že Ibiza má dve tváre. Je tu tá povestná nočná „párty tvár“, ale na druhej strane, tento tento ostrov má toho naozaj oveľa viac, čo ti dokáže ponúknuť.

Zopár zaujímavostí, ktorí si možno (ne)vedel:

Vedeli ste napríklad, že Ibiza je 3. najväčší Baleársky ostrov? Alebo že je známa aj ako „biely ostrov“ kvôli farbe väčšiny budov a domov na celom ostrove?

Ibiza je ale tiež miesto, ktoré ponúka veľa krásnych miest a samozrejme aj pláží, no a ja vám teraz prezradím niektoré z tých mojich obľúbených.

Určite nesmiete vynechať pláž Beach Cala Comte.

Zo San Antonia je to na túto pláž taxíkom len 5 EUR! Môžete sa zložiť na piesku a vychutnávať si krásne azúrovo modré more. Bezpochyby moje obľúbené miesto na pozorovanie západu slnka pri pohári vínka.

Zoberte si foťák, piknikový kôš a zažijete ideálny večer na Ibize.

Cala Comte

Malý ale čarovný…presne taký je Es Vedra, symbol IBIZI. Tento skalnatý ostrov bol podľa dávnych legiend domovom sirén a morských nýmf a taktiež je to miesto narodenia bohyne Tanit, ktorej sochu uvidíte na celej Ibize.

Es Vedra je ževraj aj 3.najväčšie magnetické miesto na svete (po severnom póle a Bermudskom trojuholníku). Najlepšie tento ostrov uvidíte z krásnej pláže Cala d‘Hort, ktorá sa nachádza rovno oproti.

Es Vedra

Cala d’Hort tzv. Zlatá zátoka. Malá pláž s očarujúcim výhľadom sa nachádza len 10 minút autom od Cala Vadella alebo San Jose a je skutočne jednoduché sa sem dostať pomocou značiek, ktoré vás sprevádzajú až na pláž.

Často tu môžete stretnúť aj mladých šikovných surferov.

Cala d’Hort Ibiza

Určite by bola škoda vynechať aj krásne pláže, ktorými určite sú: Cala d‘nort Ibiza alebo Formentera.

Pláž Formentera

Okrem týchto neskutočných pláží má Ibiza aj krásne historické časti. Napríklad dedinka San Jose, kde sa nachádza kostol sv.Jozefa a najvyššia hora ostrova Sa Talaiassa s výškou 475 m.n.m.

 

San José

Ďalej určite nevynechajte návštevu katedrály Ibiza Cathedral, najznámejšiu katedrálu na Ibize. Nachádza sa v časti mesta Ibiza Dalt Vila na najvyššom vrchu v blízkosti hradu.

Ibiza katedrála

Momentálne je ale určite najväčšou atrakciou celej Ibizi STONEHENGE.

A nie, nie je to ten anglický. Toto umelecké dielo stojí na pobreží asi 10 minút autom od Cala Codolar a vytvoril ho austrálsky umelec Andrew Roger. Sponzorom bol dokonca sám zakladateľ svetoznámeho Cirque du Soleil, Guy Laliberté.

Stonehenge na Ibize

Ak by ste chceli vedieť, kam ísť na Ibize za zábavou, dobrým jedlom a skvelymi drinkami, prečítajte si môj ďaľší blog o IBIZE už čoskoro.

SIMA 🙂