Katka a Erik sú krásny mladý pár a radi spolu cestujú. Najprv mali v pláne vycestovať na leto za prácou do Škótska. Keďže to ale nevyšlo, na poslednú chvíľu zmenili destináciu na Španielsko a dnes toto rozhodnutie rozhodne neľutujú, práve naopak. Sú Španielskom očarení.

Aké to je, vycestovať takto spolu preč na leto?

Katka: Ja už skúsenosti s agentúrou SISA mám. Pred dvoma rokmi som bola v Benidorme a tento rok sme sa s priateľom rozhodli pre zmenu ísť na Mallorku.

Aký bol tvoj prvý dojem po príchode?

Katka: Bol to ŠOK. Priznávam….bývame v Palma Nove, kde nám agentúra vybavila okrem práce aj ubytovanie. Je to skôr taká turistická oblasť. Keďže sme prišli už v marci, vyzeralo to tu ako v nejakom hororovom filme. Úplné ľudoprázdno a nikde ani nohy. Zľakli sme sa toho.

Rýchlo sme ale pochopili, že počas sezóny to tu vyzerá totálne inak.

Puerto portals

Erik: Ja som mal zas trému v práci. Nastúpil som ako čašník v reštaurácii Wellies v Puerto Portals a po španielsky som vedel povedať tak ola a muchas gracias 🙂 Zábavné bolo, že tak ako som ja vedel po španielsky, vedel môj manažér po anglicky. Bol ale veľmi milý a ústretový a aj keď prvé dni sme sa dorozumievali rukami, nohami…dnes som za to vďačný, lebo mi to veľa dalo a bol som tak povediac donútený začať komunikovať po španielsky. Taká škola života.

Katka pracuje tiež v Puerto portals v sushi bare Tahini. Ako sa jej tam páči?

Katka: Je to veľmi pekná, luxusná reštaurácia. Najviac sa mi páčia naše uniformy, teda sú to kimoná s opaskom a vyzeráme ako geishe.  Veľmi tam dbajú o náš výzor a dávajú si na tom naozaj záležať. Všetky dievčatá nosíme aj rovnaký červený rúž. Pracujem väčšinou večer od 19tej, takže mám celý deň vlastne voľno a končím najneskôr o 2 ale je to úplne v pohode. Robí so mnou ešte jedna slovenka z agentúry takže aj z toho sa teším.

Na celom Španielsku Katka s Erikom najviac obdivujú pláže. Tak, kde nájdeme tie NAJ?

Katka: Niektoré sú tu fakt brutálne pekné. Napríklad jedna z najkrajších je Sa Calobra alebo pláž s bielym pieskom a tyrkysovou vodou Es Trenc.

Erik: Ak chcete výlet na pláž spojiť aj s menšou turistikou a adrenalínom, tak určite odporúčame pláž Platja coll baix. Je tam veľmi málo ľudí, ale to asi preto, že sa tam ide cez les a skaly. V šlapkách to bol naozaj celkom zážitok, šplhať sa po útesoch, ale stálo to za to. Táto pláž je neskutočná, sú tam čierne kamienky a určite tam stretnete aj veľmi milé zvieratká- kozičky 🙂 Ale bacha!!! Sú to malé zlodejky jedla.

Keď už sme pri tých zvieratkách, tak ďalši skvelý tip na výlet je Safari Zoo.

Erik: Ak si prenajmete na deň auto, tak môžete ísť priamo popri voľne pustených zvieratách ako sú napríklad zebry a kŕmiť a fotiť ich z auta.

Katka: Určite si choďte pozrieť historické mestečko Valldemosa na Mallorke. Sú tam pekné domčeky, zámok. Je to taká rozprávková dedinka a majú tam výbornú paellu.

A čo teda španielske jedlo? Máte nejakého osobného favorita?

Erik: Pravda je, že my s Katkou nemáme radi morské plody. Ale prvá reštaurácia, v ktorej sme na Mallorke jedli bol tapas bar Buscando el Norte priamo v Palme a veľmi sme si ju obľúbili.

Katka: Naša najoblúbenejšia reštaurácia je ale Sakana sushi bar. Najlepšie sushi. A ak  chcete skutočný kulinársky zážitok, tak potom treba skúsiť reštauráciu v Puerto Portals Lila Portals, ktorá má okrem mishelinskej hviezdičky aj neskutočný výhľad na západ slnka.

Za zábavou treba ísť do Magalufu, je to ako Katka hovorí, druhý Benidorm alebo ak chcete, malá Ibiza.

A prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre našu agentúru?

Erik: Agentúru SISA by som odporučil každému, kto chce zažiť niečo nové, užit si leto, zlepšiť sa v cudzích jazykov a zarobiť si peniaze. Pomohli nám vybaviť všetko od práce, letenky, ubytovania cez potrebné papiere a dokonca nám aj pomohli prenajať si na Mallorke skúter, čo nám cestovanie po ostrove dosť uľahčilo.

Erik s Katkou toho stihli obehať už naozaj za tie mesiace dosť a ako hovoria, nevedia si predstaviť lepšie strávené leto.

Ak by ste chceli prežiť leto plné slnka a zážitkov tak ako Erik s Katkou, tak sa neváhajte zaregistrovať na našej stránke TU:

https://www.workinspain.sk/vystup-z-komfortnej-zony-vyskusaj-leto-na-mallorce/

Aj Erik s Katkou už plánujú kam pôjdu cez SISU budúci rok 🙂